Class Type Time Status Team Score Team Live Link Update Alert
Saturday   02/03/2018
Basketball NCAA 10:05
Close
Chicago, Illinois
VS
The university of Auckland
Basketball NCAA 10:05
Close
University of Utah
VS
The university of Colorado,
soccer MEX D1 11:00
Close
Atlas
VS
CDSyC Cruz Azul
Tennis tennis 11:00
LIVE
Davis cup Australia VS Germany.
Basketball NBA 11:30
LIVE
The king
VS
Golden State Warriors
other Golf 12:00
LIVE
Golf tour - the third game of the Malaysia tournament.
Tennis tennis 12:00
LIVE
Davis cup Japan VS Italy.
Volleyball Volleyball 13:00
LIVE
South Korean volleyball league Korea power VS KB insurance.
other Game 13:00
LIVE
CEFL 2 postseason in China football league.
Basketball Basket 13:05
LIVE
Niigata swan
VS
Yokohama pirates
Basketball Basket 13:05
LIVE
Toyota Alvark
VS
Rerakamuy Hokkaido
Basketball Korea's basket 14:00 Wonju Dongbu Promy
VS
Jeonju KCC Egis
other Table tennis 14:00 The 16th round of the men's team competition in the ping super league: anhui lankun vs tianjin quan jian.
other Basketball 14:00 Indonesian basketball, Jakarta, light VS JNE wanlong.
Basketball Korea's basket 14:00 Anyang KGC
VS
Anyang KGCSeoul SK Knights
Basketball Basket 14:05 Aisin Sea Horses
VS
The business tochigi
Basketball NBL 14:30 Brisbane bullets
VS
Melbourne tiger
soccer AUS D1 14:35 Newcastle United Jets
VS
Melbourne Victory FC
Volleyball Volleyball 15:30 The women's volleyball super league is the 22nd round of tianjin vs guangdong.
Volleyball Volleyball 15:30 Women's volleyball super league 22nd round Beijing vs liaoning.
Volleyball Volleyball 15:30 The 22nd round of the women's volleyball super league, zhejiang vs shenzhen.
Volleyball Volleyball 16:00 The 22nd round of the women's volleyball super league, jiangsu vs Shanghai.
other Basketball 16:00 South Korean female a clear state KB star women's basketball vs rich KEB women's basketball.
other Basketball 16:00 The Indonesian basketball association of basketball handua VS salad flute.
Basketball Korea's basket 16:00 Daegu Orions
VS
Changwon LG Sakers
Basketball Basket 16:05 New phoenix
VS
Nagoya diamond dolphins
Basketball NBL 16:30 The king of Sydney
VS
Cairns Taipans
other Badminton 16:30 India open semifinals.
other Badminton 16:30 The world badminton championships in India.
soccer AUS D1 16:50 Adelaide United FC
VS
Perth Glory FC
other Basketball 17:00 VTB cup VEF Riga vs krasnoaska.
other Basketball 17:00 The path of the Philippines cup warrior vs the king of kinba.
other Table tennis 17:00 2017ITTF world youth tour finals.
Basketball Basket 17:05 Toyama grouse
VS
Shibuya solar rock.
other soccer 17:30 FC VS ayzweil FC in India.
other Program 18:00 The premier foresight
other Basketball 18:00 Indonesian basketball yogyakarta VS Jakarta green yong.
other Table tennis 18:00 2018 ITTF Europe 16 strong cup match.
other Basketball 18:00 Indonesian basketball league: the Indonesian warrior vs the young knight of Indonesia.
Basketball Basket 18:05 Ryukyu gold emperor.
VS
Kyoto and honor
soccer TUR D1 18:30 Karabukspor
VS
Alanyaspor
other Ski 19:00 Freestyle skiing World Cup - Moscow station.
other Racing 19:00 The first practice session of the FE fia electric formula championship in San Diego.
other Table tennis 19:30 The 16th round of the men's team competition in table tennis league: shandong weiqiao vs luneng weifang high-tech.
Volleyball Volleyball 19:30 Women's volleyball super league: zhejiang vs August 1.
other Ice hockey 19:30 CWHL regular season shenzhen vanke sunshine vs Calgary purgatory.
other The fight club 19:30 The annual ceremony of jiaxing station.
other Basketball 19:30 Asean basketball association south China sea kung fu VS treasure island dreamer.
Basketball CBA 19:35 shandong
VS
With the sunrise
Basketball CBA 19:35 BeiKong
VS
xinjiang
Basketball CBA 19:35 fujian
VS
guangdong
soccer GER D2 20:00 Because Gore Hotel
VS
Greuther Furth
soccer GER D2 20:00 Heidenheimer
VS
St. Pauli
other Basketball 20:00 Indonesian basketball league: garuda bandung vs Jakarta Asia Pacific.
soccer SPA D1 20:00 Ewald
VS
Sevilla
other Basketball 20:00 VTB杯 薩拉托夫 vs 庫班火車頭
other Ski 20:00 Snowboarding U - style World Cup - chongli station.
soccer GER D2 20:00 Gao Shiding Kiel
VS
雷根斯堡
soccer ENG 20:30 Burnley
VS
Manchester city
soccer SCO PR 20:30 Kilmarnock
VS
Celtic
other Racing 21:30 The FE fia electric formula championships San Diego station the second practice session.
soccer FRA D2 21:55 Lorient
VS
Lens
soccer GER D1 22:30 Schalke 04
VS
Werder Bremen
soccer GER D1 22:30 SC Freiburg
VS
Bayer Leverkusen
soccer GER D1 22:30 Hertha BSC Berlin
VS
Hoffenheim
soccer GER D1 22:30 Mainz 05
VS
Bayern Munich
soccer GER D1 22:30 Wolfsburg
VS
VfB Stuttgart
soccer INT CF 23:00 Spartak Moscow
VS
Hebei HX Xingfu
soccer ENG 23:00 Leicester City
VS
Swansea City
other Racing 23:00 The FE fia electric formula championship in San Diego.
soccer ENG 23:00 Brighton Hove Albion
VS
West Ham United
soccer SPA D2 23:00 Gimnastic Tarragona
VS
Cadiz
soccer ENG 23:00 Bournemouth AFC
VS
Stoke City
soccer ENG 23:00 West Bromwich
VS
Southampton
soccer INT CF 23:00 Midtjylland
VS
Guangzhou GAC
soccer ENG 23:00 Manchester United
VS
Huddersfield Town
soccer SPA D1 23:15 Real Betis
VS
Villarreals
other Basketball 23:20 Lithuanian basketball league: paswallis vs clipada.
Sunday   02/04/2018
other Basketball 00:00 VTB cup novgorod vs. zenit st Petersburg.
soccer FRA D1 00:00 Lille
VS
Paris Saint Germain
soccer TUR D1 00:00 Fenerbahce
VS
Genclerbirligi
soccer ROM D1 00:00 CS Voluntari
VS
CSM Studentesc Iasi
soccer UAE League Professional 00:00 Al-Jazira(UAE)
VS
Al-Dhafra
soccer BEL D1 01:00 Lokeren
VS
Standard Liege
soccer ITA D1 01:00 Sampdoria
VS
Torino
soccer SPA D2 01:00 Valladolid
VS
Cultural Leonesa
soccer SPA D2 01:00 Alcorcon
VS
Zaragoza
soccer SPA D1 01:30 Alaves
VS
Celta Vigo
soccer HOL D1 01:30 SC Heerenveen
VS
FC Twente Enschede
soccer ENG 01:30 Arsenal
VS
Everton
soccer GER D1 01:30 Monchengladbach
VS
RB Leipzig
soccer The Swiss super 02:00 Young Boys
VS
St. Gallen
other NHL 02:00 The flyer in Philadelphia
VS
The Ottawa senators
other NHL 02:00 Montreal, Canada
VS
Anaheim Ducks
soccer The Swiss super 02:00 FC Luzern
VS
Lausanne Sports
soccer POR D1 02:15 SL Benfica
VS
Rio Ave
soccer ROM D1 02:45 Mehdi Yash marsh gas
VS
Steaua Bucuresti
soccer HOL D1 02:45 PSV Eindhoven
VS
Zewole
soccer FRA D1 03:00 Strasbourg
VS
Bordeaux
soccer FRA D1 03:00 Montpellier
VS
Angers SCO
soccer SPA D2 03:00 La Hoya Lorca CF
VS
Almeria
other Racing 03:00 The FE fia electric formula championship in San Diego.
soccer FRA D1 03:00 Nice
VS
Toulouse
soccer FRA D1 03:00 Amiens
VS
Saint-Etienne
soccer BEL D1 03:00 St.-Truidense VV
VS
Kortrijk
soccer FRA D1 03:00 Zwolle
VS
Dijon
soccer BEL D1 03:00 KAS Eupen
VS
Gent
soccer SPA D2 03:30 Granada CF
VS
Tenerife
soccer BEL D1 03:30 Mouscron Peruwelz
VS
Genk
soccer SPA D1 03:45 Levante
VS
Real Madrid
soccer ITA D1 03:45 Inter Milan
VS
Crotone
soccer HOL D1 03:45 Heracles Almelo
VS
ADO Den Haag
soccer ARG D1 04:00 CA Banfield
VS
Atletico Tucuman
soccer ARG D1 04:00 Rosario Central
VS
Union Santa Fe
soccer PER D1 04:30 Deportivo Municipal
VS
FBC Melgar
soccer POR D1 04:30 FC Porto
VS
Sporting Braga
Basketball NBA 04:30 Los Angeles Clippers
VS
Chicago Bulls
soccer Wisdom with a 04:30 Palestino
VS
Union La Calera
other Basketball 04:30 Pac-12 women's gymnastics: the university of Washington vs the university of Utah.
soccer ARG D1 06:15 Colon
VS
Independiente
soccer MEX D1 07:00 Queretaro FC
VS
Veracruz
soccer Wisdom with a 07:00 Univ de Concepcion
VS
O Higgins
other NHL 08:00 New Jersey devils
VS
The Pittsburgh penguins
Basketball NBA 08:00 Detroit Pistons
VS
Miami Heat
other NHL 08:00 Buffalo saber
VS
St. Louis blues
Basketball NBA 08:00 Indiana Pacers
VS
Philadelphia 76ers
other NHL 08:00 Florida panthers
VS
Detroit red wings
other NHL 08:00 New York islanders
VS
Columbus blue
other NHL 08:00 Winnipeg jets
VS
The Colorado avalanche
other NHL 08:00 The Boston bruins
VS
Toronto maple leaf
Basketball NBA 08:00 Orlando Magic
VS
Washington Wizards
soccer ARG D1 08:30 River Plate
VS
Olimpo Bahia Blanca
soccer MEX D1 09:00 Monterrey
VS
Club Leon
other NHL 09:00 Dallas stars
VS
The Minnesota wild
other NHL 09:00 The Nashville predators
VS
New York rangers
soccer MEX D1 09:00 Santos Laguna
VS
Club Tijuana
soccer MEX D1 09:00 Pachuca
VS
Morelia
Basketball NBA 09:30 Cleveland Cavaliers
VS
Houston Rockets
Basketball NBL 10:00 Illawarra Hawks
VS
New Zealand Breakers
Basketball NBA 10:00 The SAN Antonio spurs
VS
Utah Jazz
Basketball NBA 10:00 The timberwolves
VS
New Orleans Pelicans
Basketball NBA 10:00 Denver Nuggets
VS
Golden State Warriors
Basketball NBA 11:00 The king
VS
Dallas Mavericks
other wrestle 11:00 Fighting night no. 125.
soccer MEX D1 11:00 Necaxa
VS
Toluca
other NHL 11:00 Vancouver and
VS
The Tampa bay lightning
soccer MEX D1 11:00 Club America
VS
Lobos BUAP
other NHL 11:00 Calgary flames
VS
Chicago black hawks
other NHL 11:30 The king of Los Angeles
VS
Arizona hyenas
other Golf 12:00 Golf Asia tour - the fourth game of the Malaysia tournament.
Basketball NBL 12:00 Perth Wildcats
VS
Adelaide 36 people
other Boxing 12:30 World professional boxing championship.
soccer AUS D1 14:00 Central Coast Mariners
VS
Western Sydney Wanderers
Basketball Korea's basket 14:00 Anyang KGCSeoul SK Knights
VS
Jeonju KCC Egis
Basketball Korea's basket 14:00 Wonju Dongbu Promy
VS
Seoul Samsung Thunders
other Basketball 14:30 The asean basketball association CLS knights vs the Kuala Lumpur dragon.
Volleyball Volleyball 15:30 Men's volleyball super league 17th round jiangsu vs shandong.
Volleyball Volleyball 15:30 The 17th round of the men's volleyball super league, shenzhen vs August 1.
Volleyball Volleyball 15:30 Men's volleyball super league 17th round Beijing vs zhejiang.
Volleyball Volleyball 15:30 Men's volleyball super league 17th round liaoning vs hebei.
Volleyball Volleyball 15:30 The 17th round of the men's volleyball super league, henan vs hubei.
Volleyball Volleyball 15:30 The 17th round of the men's volleyball super league, sichuan vs Shanghai.
Volleyball Volleyball 15:30 Men's volleyball super league 17th round fujian vs tianjin.
other Basketball 16:00 Asean basketball league glory Philippines vs Singapore pitcher.
soccer AUS D1 16:00 Brisbane Roar
VS
Melbourne City
Basketball Korea's basket 16:00 Inchon Etland Blackslamer
VS
Ulsan Mobis Phoebus
other Basketball 16:00 Korean woman a new Korea bank big bird women's basket vs woori bank women's basket.
other Badminton 16:30 The final of the world badminton India open.
other Basketball 16:30 Philippine cup global port vs alace card.
other Basketball 18:00 Asean basketball association dragon lion vs Saigon heat.
other curling 18:00 Winter Olympics women's curling qualification Italy vs China.
soccer TUR D1 18:30 Kasimpasa
VS
Akhisar Bld.Geng
soccer TUR D1 18:30 Li Shibang Osman
VS
Kayserispor
other Ski 18:35 Freestyle skiing World Cup - Moscow station.
other Basketball 18:45 Philippines cup draft beer vs. ramados.
soccer SPA D2 19:00 Celta Vigo
VS
Albacete
soccer SPA D1 19:00 Getafe
VS
Leganes
soccer HOL D1 19:30 SBV Excelsior
VS
FC Utrecht
other Ski 19:30 Freestyle skiing World Cup aerial trick - deer valley station.
other Ice hockey 19:30 CWHL regular season shenzhen vanke sunshine vs Calgary purgatory.
soccer ITA D1 19:30 Hellas Verona
VS
AS Roma
Basketball CBA 19:35 jilin
VS
shenzhen
Basketball CBA 19:35 Qingdao
VS
jiangsu
Basketball CBA 19:35 Beijing
VS
sichuan
Basketball CBA 19:35 liaoning
VS
Shanghai beeping
Basketball CBA 19:35 zhejiang
VS
guangzhou
Basketball CBA 19:35 shanxi
VS
bayi
Basketball CBA 19:35 tianjin
VS
The poor
soccer IndianSuperLeague 20:00 Delhi Dynamos
VS
Mumbai City
soccer GER D2 20:30 Darmstadt
VS
MSV Duisburg
soccer GER D2 20:30 Dynamo Dresden
VS
Bochum
soccer GER D2 20:30 Eintracht Braunschweig
VS
FC Kaiserslautern
other soccer 21:00 Chinese football player U9 vs Wolf team U9.
soccer TUR D1 21:00 Konyaspor
VS
Istanbul Buyuksehir Belediyesi
soccer HOL D1 21:30 Sparta Rotterdam
VS
Willem II
soccer HOL D1 21:30 AZ Alkmaar
VS
Roda JC Kerkrade
soccer BEL D1 21:30 Anderlecht
VS
KV Mechelen
soccer HOL D1 21:30 VVV Venlo
VS
Feyenoord Rotterdam
soccer FRA D1 22:00 Stade Rennais FC
VS
Guingamp
soccer ITA D1 22:00 Udinese
VS
AC Milan
soccer ITA D1 22:00 Juventus
VS
Sassuolo
soccer ITA D1 22:00 Cagliari
VS
Spa
soccer ITA D1 22:00 Bologna
VS
Fiorentina
soccer ITA D1 22:00 Atalanta
VS
Chievo
soccer ENG 22:15 Crystal Palace
VS
Newcastle United
soccer GER D1 22:30 Augsburg
VS
Eintracht Frankfurt
soccer IndianSuperLeague 22:30 O high sports competition
VS
Northeast United
soccer The Swiss super 23:00 Basel
VS
Lugano
soccer The Swiss super 23:00 Sion
VS
Grasshoppers
soccer SPA D2 23:00 SSevilla team B
VS
Huesca SD
soccer The Swiss super 23:00 FC Zurich
VS
FC Thun
soccer SPA D1 23:15 Espanyol
VS
Barcelona
soccer HOL D1 23:45 Ajax Amsterdam
VS
NAC Breda